Wyszukiwarka

Aktualności

Piast pokonany!

• autor: par12710, 2012-04-09 00:08

W meczu rozgrywanym w Wielką Sobotę, Olimpia Lewin Brzeski pokonała na wyjeździe Piast Strzelce Opolskie 1-2.

Olimpia przystąpiła do tego meczu bez pauzujących za kartki Macieja Moczko oraz Grzegorza Krzyżanowskiego. W kadrze meczowej pojawił się za to powracający po dłuższej przerwie Kamil Stawecki.

Spotkanie toczyło się od samego początku w świątecznej atmosferze. Piłkarze obu drużyn nie kwapili się do konstruowania groźnych akcji, jednak po czasie emocji nie brakowało. Pierwszą bramkę dla Piasta zdobył niepilnowany w polu karnym Jys, ale był on na pozycji spalonej. W odpowiedzi skuteczny cios zadał Artur Tomaszewski wkręcając piłke do bramki przy pomocy bramkarza gospodarzy - Artura Kukuczki, który stanął między słupkami po... siedmiu latach przerwy. Swoje sytuacje na podwyższenie wyniku miał jeszcze Daniel Wolny, ale niestety pudłował. W odpowiedzi Piast zagroził bramce Olimpii dwukrotnie. Za pierwszym razem strzał po krótkim rogu wybronił Parus, ale już za drugim bramkę dla Piasta strzelił Chluba (43'), który nie zmarnował doskonałej sytuacji bramkowej i pewnie posłał piłkę do siatki.

Daniel Wolny (niebieska koszulka) w walce o piłkę

W drugiej połowie gra nieznacznie się ożywiła. Ze strony Olimpii dobre sytuacje marnowali Chmiel, Paczek i Wolny, a ze strony Piasta bramkę zdobył Jakubczak, jednak strzelał po wyraźnym podaniu zza boiska. Piast przez większość czasu nie mógł zagrozić bramce Olimpii, a ze strony naszych zawodników kolejnych sytuacji nie wykorzystywał Daniel Wolny. Naszczęście w 68. minucie, znajdując się sam na sam z Kukuczką przełamał swoją niemoc strzelecką i pewnym strzałem wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Asystował mu Dominik Jackiewicz. Po tej bramce gra została zdominowana przez podopiecznych trenera Mazurkiewicza i wynik nie zmienił się juz do ostatniego gwizdka. Tym samym to Olimpia zapewniła sobie trzy punkty i wykorzystując remis Skalnika Gracze ze Stalą Brzeg przesunęła się na czternaste miejsce w tabeli.

Piast Strzelce Opolskie - Olimpia Lewin Brzeski 1-2 (1-1)
1-0 A. Tomaszewski (14')
1-1 Chluba (43')
1-2 Wolny (68')

Piast - Kukuczka, Jaremko, Becella, Sacha, Fesser, Chluba (65' Grabowiecki), Jys (75' Kozołup), Jakubczak, Bębas (65' Myklas), Korchut, Wilczek (78' Duk) Trener: Grzegorz Świerczek
rezerwa - Richter, Kieszkowski, Głuszek

Olimpia - Parus, Oliwa (65' Stawecki), Drzewiecki, R. Tomaszewski, Chmiel, Paczek (85' Czerniak), A. Tomaszewski, Sobczyk (46' Koziarski), Solan, Stawniczy (35' Jackiewicz), Wolny Trener: Jacek Mazurkiewicz
rezerwa - Płoszczyca, Węgliński, Zdzuj

żółte kartki - Sacha, Kozołup (Piast), Oliwa (Olimpia)
sędziowali - Jacek Babiarz (główny), Marcin Filarski, Radosław Daszek (asystenci), wszyscy OKS Kluczbork