Czas na derby!!!

• autor: par12710, 2012-06-04 14:48

Już jutro Olimpia Lewin Brzeski rozegra w Brzegu derbowe spotkanie z mejscową Stalą!

Na ten mecz nie trzeba nikogo motywować. Wszyscy w Lewinie Brzeskim chcą pokazać wyższość nad rywalem z Brzegu. Oba kluby jak powszechnie wiadomo nie darzą się sympatią szczególnie w gronie kibiców. Po zwycięstwie nad Spartą Paczków i pewnym już utrzymaniu w IV lidze, zawodnicy mogą podejść do tego szczególnego spotkania bez szczególnego ciśnienia. W innej sytuacji znajduje się natomiast Stal. Brzeska ekipa nadal walczy o pozostanie w lidze i mecz z Olimpią jest tym o wszystko. Dodatkowo sytuacja Stali jest na tyle zła, że musi ona liczyć na potknięcia Polonii Nysa i Czarnych Otmuchów.

Wróćmy jednak do samych derbów. Pojedynki pomiędzy Olimpią i Stalą od wielu lat przynosiły wiele emocji, a spotkania często były rozgrywane pod mianem tych "podwyższonego ryzyka" lub zmuszały do wyłączenia z obecności na meczu kibiców jednej z drużyn. Ostatnie 3 konfrontacje pomiędzy Olimpią, a Stalą lepszy bilans przynoszą jutrzejszym gospodarzom.

Oto jaki przebieg miały trzy ostatnie spotkania derbowe:

Olimpia Lewin Brzeski - Stal Brzeg 0-1 (jesień 2010) relacja
Stal Brzeg - Olimpia Lewin Brzeski 1-0 (wiosna 2011) relacja
Olimpia Lewin Brzeski - Stal Brzeg 2-1 (jesień 2011) relacj a

Jutro to Stal będzie musiała walczyć do ostatniej minuty, aby nie zmarnować całego sezonu, jednak pamiętajmy o tym, że olimpijczycy nie obawiając się presji spadku, będą chcieli ten mecz zdecydowanie wygrać, aby pokazać wyższość w powiecie. Patrząc na tabelę i wyniki w obecnym sezonie to Olimpia jest faworytem tego meczu. Stal ma jednak jeden atut - własny stadion, ale jak wszyscy wiemy derby rządzą się własnymi prawami, więc o wyniku zadecydują jutro szczegóły. Pewne jest tylko jedno. Ten mecz, po zapewnionym utrzymaniu w IV lidze jest wisienką na torcie, więc napewno warto na niego przyjść i dopingować Olimpie Lewin Brzeski.

Spotkanie derbowe Stal Brzeg - Olimpia Lewin Brzeski rozpocznie się już jutro (sobota) 05.06.2012 r. o godzinie 18.00 na Stadionie Miejskim w Brzegu.

Zapraszamy serdecznie wszystkich sympatyków Olimpii do przybycia na mecz i czynnego, głośnego dopingowania naszego zespołu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!