Wyszukiwarka

Aktualności

Derby na remis

• autor: par12710, 2012-06-06 14:08

W ostatnim meczu sezonu 2011/2012 Olimpia Lewin Brzeski zremisowała ze Stalą Brzeg 3-3.

Spotkanie derbowe stało od samego początku na bardzo wysokim poziomie. Kibice mogli oglądać kawałek naprawde dobrego futbolu w wykonaniu obu ekip.

Pierwszą bramkę w meczu zdobył Daniel Wolny, który plasowanym strzałem zza pola karnego pokonał Wołkanowskiego. Olimpia już wcześniej mogła wyjść na prowadzenie, jednak skuteczną interwencją popisał się Wołkanowski. Z drugiej strony Stal prowadziła atak pozycyjny, jednak nie mogła znaleźć drogi do bramki, a przy jednym z dośrodkowań interweniował Płoszczyca, który był faulowany w polu karnym. Przez całą pierwszą połowę gra toczyła się głównie w środku pola. Kibice byli świadkami wielu dobrych, składnych akcji, ale niestety z jednej i z drugiej strony brakowało postawienia kropki nad "i". Było tak do 39'. Wtedy to Adam Chmiel faulował zawodnika  gospodarzy w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienił Krajewski. Zaledwie dwie minuty później znów błąd popełnił Chmiel, a Stal wyprowadziła zabójczą kontrę i wyszła na prowadzenie za sprawą Fabiszewskiego.

radość olimpijczyków po zdobytej bramce

Druga połowa to znaczna dominacja Olimpii. Gra toczyła się nadal w środku pola, jednak tym razem to podopieczni trenera Mazurkiewicza byli dłużej przy piłce. W 64. minucie Mateusz Solan oddał groźny strzał z około 25. metrów, a piłka po koźle wleciała do bramki nad nienajlepiej interweniującym Wołkanowskim. W kolejnych minutach olimpijczycy cały czas starali się podwyższyć wynik. Szanse na zdobycie bramki mieli m.in. Solan, Wolny i Czerniak, ale strzelił ją dopiero w 82. minucie wyżej wymieniony Daniel Wolny. Wyszedł on sam na sam z Wołkanowskim i nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Ze strony Stali mogliśmy zobaczyć dwa groźne strzały, które mogły zaskoczyć Płoszczycę, ale naszczęście Olimpie uratowała poprzeczka, a później słupek. W 90' minucie wynik na 3-3 ustalił Fabiszewski, który niepilnowany wbiegł w pole karne i silnym strzałem z ostrego kąta umieścił futbolówkę tuż przy bliższym słupku bramki przyjezdnych.

Mimo remisu Olimpia wyprzedziła w tabeli ligowej Orła Dzierżysław i nic nie jest już w stanie zabrać jej utrzymania w IV lidze. Z drugiej strony znajduje się Stal, która po utracie dwóch punktów w tym spotkaniu musi pogodzić się z bolesnym spadkiem do ligi okręgowej.

Stal Brzeg - Olimpia Lewin Brzeski 3-3 (2-1)
0-1 Wolny (20')
1-1 Krajewski (k) (39')
2-1 Fabiszewski (41')
2-2 Solan (64')
2-3 Wolny (82')
3-3 Fabiszewski (90')

Stal - Wołkanowski, Warzyc, Krajewski, Kotecki, Wolański, Nowosielski, Michalak (88' Górski), Raczyński, Nesterów, Tatara (76' Frąckowiak), Fabiszewski Trener: Andrzej Szolc

Olimpia - Płoszczyca, Solan, Stawecki, Moczko, Chmiel, Paczek (74' Koźlenia), Koziarski (85' Sobczyk), R. Tomaszewski, Jackiewicz (62' Krzyżanowski), Stawniczy (62' Czerniak), Wolny Trener: Jacek Mazurkiewicz