Skalnik Gracze - Olimpia Lewin Brzeski

Śląsk tym razem lepszy

• autor: par12710, 2012-08-27 12:54

Olimpia Lewin Brzeski przegrała na własnym stadionie ze Śląskiem Łubniany 0-2.

Galeria zdjęć

olimpia-lewin-brzeski-slask-lubniany-3680979.jpg olimpia-lewin-brzeski-slask-lubniany-3680980.jpg olimpia-lewin-brzeski-slask-lubniany-3680981.jpg

Od pierwszego gwizdka mecz nabierał tempa, ale akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. Głównie Śląsk Łubniany utrzymywał się przy piłce, a nieliczne próby ataku gospodarzy były rozbijane przez obrońców gości. Przyjezdni świetnie umieli stworzyć dogodne akcje po nielicznych kontrach. Pierwsza groźna sytuacja tego spotkania miała miejsce dopiero w 12. minucie i odrazu przyniosła bramkę. Po dośrodkowaniu Łukasza Szczutkowskiego piłka powędrowała na siódmy metr, gdzie Marka Płoszczycę uprzedził Radosław Szypuła i nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce głową. Zaledwie minutę później goście wyprowadzili kolejną w tym meczu kontrę, która była tym razem zabójcza bo ustaliła wynik spotkania. Jeden z zawodników z łatwością dograł piłkę prostopadłą do Radosława Szypuły, a ten wyszedł sam na sam z Płoszczycą i umieścił futbolówkę w siatce. W 42. minucie jeden z zawodników Śląska znów stanął przed szansą zdobycia bramki, ale tym razem górą był bramkarz Olimpii.

Damian Paczek (przy piłce) próbuje zagrozić bramce Śląska

Druga połowa to nadal monotonna gra, z której nie wynikało zbyt wiele sytuacji podbramkowych. Dopiero w 60' napastnik gości strzelił w słupek, a chwilę później po główce zawodnika przyjezdnych piłka minimalnie minęła słupek bramki. Olimpia do samego końca starała się zagrozić bramce strzeżonej przez Kotlarza, ale udało się to dopiero w 90. minucie. Najpierw Przemysław Szczupakowski próbował zaskoczyć bramkarza silnym strzałem, ale górą był golkiper. Chwilę później Maciej Moczko znalazł się w dogodnej sytuacji do zdobycia bramki kontaktowej. Niestety trafił prosto w bramkarza a zaraz po tej sytuacji sędzia główny zakończył mecz i to Śląsk cieszył się ze zdobycia 3 punktów.

Olimpia Lewin Brzeski - Śląsk Łubniany 0-2 (0-2)
0-1 Szypuła (12')
0-2 Szypuła (13')

Olimpia - Płoszczyca, D. Sierakowski (46' Drzewiecki), Moczko, Stawecki, Starczukowski, Szylar (85' Czerniak), B. Sierakowski (52' Paczek), R. Tomaszewski (86' Kiwak), Solan, A. Tomaszewski, Szczupakowski Trener: Jacek Mazurkiewicz