Pogoń Prudnik - Olimpia Lewin Brzeski

Pierwszy mecz o 6 punktów

• autor: par12710, 2012-09-07 15:31

Już jutro Olimpia Lewin Brzeski wybierze się do Otmuchowa na pierwsze w tym sezonie spotkanie o 6 punktów.

Rywalem podopiecznych trenera Jacka Mazurkiewicza będzie zespół Czarnych Otmuchów. Czarni w tym sezonie grają dosłownie w kratkę, wygrywając co drugi mecz. Ligę rozpoczęli od zwycięstwa w Paczkowie, aby później przegrać u siebie z Ozimkiem, znów zwyciężyć u na wyjeździe, przegrać u siebie i... ponownie wygrać w dalekiej podróży. Można więc łatwo wnioskować, że atutem naszego jutrzejszego rywala wcale nie jest jego boisko.

Ostatnie mecze pomiędzy Olimpią i Czarnymi to porażka po rzutach karnych w Pucharze Polski sezonu 2010/2011, kiedy piłkarze z Otmuchowa grali jeszcze w lidze okręgowej (oto relacja z tamtego spotkania), przegrana w Otmuchowie3-0 w sezonie 2011/2012, a także zwycięstwo na stadionie im. Mieczysława Kawiaka niespełna pół roku temu (relacja).

Olimpijczycy po kompromitującej przegranej w Gogolinie i rehabilitującym zespół meczu z GLKSem Kietrz mają szansę na wznowienie serii zwycięstw, mierząc się z solidnym rywalem. Na boisku w Otmuchowie, Olimpia w ostatnich latach jeszcze nie wygrała, ale w tym sezonie jak pisaliśmy wcześniej Czarni również nie potrafili na nim zdobyć punktów. Gracze z Otmuchowa zdobywali bramki we wszystkich spotkaniach tego sezonu poza jednym przegranym z Małąpanwią. Podobnie olimpijczycy, którzy nie strzelili gola jedynie w meczu ze Śląskiem Łubniany, rozgrywanym u siebie. Zapowiada się zatem ciekawy mecz, w którym powinno paść sporo bramek. Ponadto warto dodać, że Olimpia i Czarni sąsiadują ze sobą w tabeli mając po 9 punktów. Pojedynek ten ma więc podwójne znaczenie dla jej układu.

Spotkanie Czarni Otmuchów - Olimpia Lewin Brzeski rozpocznie się w sobotę o godzinie 16.30 na Stadionie Miejskim w Otmuchowie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do czynnego dopingowania naszej drużyny!!!!!!!!!!!!!!