Wyszukiwarka

Aktualności

Na początek remis

• autor: par12710, 2013-01-19 17:30

Olimpia Lewin Brzeski zremisowała w stolicy Dolnego Śląska z miejscową Polonią 1-1.

Spotkanie rozgrywane było na boisku ze sztuczną murawą przy ul. Sztabowej we Wrocławiu. Warunki nie były najlepsze (zmrożona płyta, pokryta małą warstwą śniegu), jednak sam mecz miał dobre tempo jak na pierwszy sparing (drugi Polonii). Pierwsza połowa to dość wyrównany pojedynek, w którym gra utkwiła głównie w środku pola. Gospodarze mieli więcej sytuacji bramkowych. Były to m.in. słupek i akcja sam na sam z Płoszczycą. Olimpijczycy pokusili się tylko o jeden strzał za sprawą Przemysława Stawniczego.

Druga połowa była już kontrolowana przez podopiecznych trenera Wojciecha Kaszuba. Wrocławianie oddali w niej trzy strzały. Pierwszy przyniósł gola dla Polonii (sytuacja 1 na 1) Strzelcem był najskuteczniejszy snajper gospodarzy - Rafał Rybiński. Odpowiedź była szybka, bo zaledwie kilka minut po utracie bramki, wyrównał Artur Szylar (z asysty Czerniaka) Z dwoma kolejnymi uderzeniami nie mieli problemów Jankowski i Parus. W końcówce Olimpia mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak nonszalancja naszych zawodników oraz brak szczęścia w niektórych sytuacjach spowodowały, ze spotkanie zakończyło się remisem. Bramkę mogli zdobyć Koziarski (2 loby w tym jeden w słupek), Szylar (bramka lobem ze spalonego), Stawniczy, Sebastian Sobczyk oraz Bartosz Sierakowski. Wartym dodania jest fakt, że w dzisiejszym sparingu wystąpiło wielu juniorów Olimpii. Byli nimi Jakub Marciniszyn, Dawid Dulski, Kamil Twardowski, Sebastian Sobczyk i Sebastian Wysocki.

Kolejną grę kontrolną, Olimpia rozegra za tydzień w Brzegu, a przeciwnikiem zespołu z Lewina Brzeskiego będzie Rudatom Kępa.

Polonia Wrocław - Olimpia Lewin Brzeski 1-1 (0-0)
1-0 Rybiński
1-1 Szylar

Polonia - Danek, Piórkowski, Banach, Kotala, Szymczak, Łuczak, Skórka, Malec, Lipczyński, Rybiński i 8 testowanych zawodników Trener: Jacek Opałka

Olimpia - Płoszczyca, Chmiel, Urbaniak, Paczek, Stawecki, Starczukowski, Sobierajski, B. Sierakowski, Wysocki, Szylar, Stawniczy oraz Jankowski, Parus, Koziarski, Czerniak, J. Marciniszyn, Dulski, Twardowski, S. Sobczyk Trener: Wojciech Kaszub