Olimpia Lewin Brzeski - Piast Strzelce Opolskie

Wreszcie startujemy!!!

• autor: par12710, 2013-03-29 12:42

Już jutro Olimpia Lewin Brzeski rozegra swój pierwszy mecz o punkty w tym roku.

Rywalem olimpijczyków będzie Śląsk Łubniany. Podopieczni trenera Dariusza Brolla zajmują obecnie jedenaste miejsce w ligowej tabeli, gromadząc na swoim koncie 20 oczek (2 więcej niż Olimpia). Można więc śmiało powiedzieć, że jest to spotkanie o 6 punktów. Śląsk w poprzedniej rundzie nie zachwycał, podobnie jak nasi zawodnicy. W okienku transferowym również szału nie zrobił, wymieniając czterech zawodników. Ostatnie 5 pojedynków zespołu z Łubnian to 3 porażki i 2 zwycięstwa. Okres przygotowawczy w tym roku był jednak długi, więc na dobrą sprawę trener Broll miał dużo czasu na zmianę koncepcji gry swoich zawodników. W bezpośrednich pojedynkach Olimpii ze Śląskiem piłkarze obu zespołów grają w kratkę. W ciągu dwóch lat 3 razy wygrywał Śląsk, 2 razy Olimpia. Oba kluby są ze sobą zaprzyjaźnione co odzwierciedla również boiskowy stan rzeczy.

Poniżej ostatnie 3 bezpośrednie pojedynki obu zespołów:

Olimpia Lewin Brzeski - Śląsk Łubniany 0-2 relacja (jesień 2012)
Olimpia Lewin Brzeski - Śląsk Łubniany 3-1 relacja (wiosna 2012)
Śląsk Łubniany - Olimpia Lewin Brzeski 5-4 (jesień 2011)

Olimpia przygotowywała się do jutrzejszego meczu 3 miesiące. Piłkarze rozegrali w tym czasie aż 10 sparingów z czego sześć pod wodzą Wojciecha Kaszuba, który w grudniu przejął pałeczkę po Jacku Mazurkiewiczu. Po przegranym meczu kontrolnym ze Strzelinianką Strzelin postanowił jednak zrezygnować i stery w Lewinie Brzeskim objął obecny trener pierwszego zespołu - Andrzej Polak. Sprowadzenie najbardziej utytułowanego szkoleniowca w regionie przez Olimpię było szokiem dla całej opolszczyzny. Tak więc zespół prowadzony przez trenera Kaszuba wygrał 3 sparingi, 2 przegrał i 1 zremisował. Pod wodzą trenera Polaka olimpijczycy wygrali również 3 razy i raz przegrali. Szczególnie ostatnie dwa pojedynki mogły się podobać. W tym ostatnim Olimpia wygrała z Victorią Chrościce. W poprzednim pewnie rozprawiła się ze... Śląskiem Łubniany, pokonując rywala 4-0. W większości utrzymana i uzdrowiona kadra pierwszego zespołu nie może się doczekać jutrzejszego pojedynku. Pamiętajmy jednak, że mimo zwycięstwa w sparingu do rywala trzeba podejść z pełnym zaangażowaniem, bo tak naprawdę to liga jest weryfikatorem umiejętności piłkarzy i dopiero mecze o stawkę pokażą, w którym miejscu w piłkarskim świecie znajdują się olimpijczycy.

Spotkanie Śląsk Łubniany - Olimpia Lewin Brzeski rozpocznie się w Wielką Sobotę 30.03.2013 r. o godzinie 13.00 na Stadionie Sportowym w Łubnianach.

Serdecznie zapraszamy do czynnego dopingowania naszego zespołu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!