Aktualności

Druga drużyna także zwycięska

• autor: par12710, 2013-04-28 22:18

Olimpia II Lewin Brzeski pokonała u siebie Zryw Szydłowice aż 7-0.

Do spotkania ze Zrywem Olimpia II przystapiła wzmocniona zawodnikami pierwszego zespołu. W wyjściowej jedenastce znaleźli się m. in. Przemysław Parus, Adam Oliwa, Kamil Koziarski, Dawid Zdzuj i Przemysław Stawniczy.

Od samego początku gra toczyła się pod dyktando podopiecznych trenera Łukasza Urbaniaka. Pierwsze ataki olimpijczyków nie były jednak skuteczne. Bramka padła już (albo dopiero) w 15. minucie, kiedy to Roman Krawczyk zdecydował się na strzał z za pola karnego. Był on na tyle mocny, że zaskoczył bramkarza przyjezdnych.  W odpowiedzi jeden z zawodników Zrywu wdarł się w pole karne, ale został zatrzymany przez Parusa. Była to jedyna groźna sytuacja w polu karnym Olimpii w tej części gry. Pozostałe okazje stwarzali nasi zawodnicy. Dwie z nich zakończyły się sukcesem. W 23. minucie Dawid Zdzuj wpakował futbolówkę do pustej bramki, a w 37' Przemysław Stawniczy wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Podwyższyć mogli jeszcze m. in. Kiwak, Koziarski i Karbownik, ale ta sztuka nie udała im się.

przy piłce... Kamil Koziarski w nietypowej dla niego fryzurze podejmuje pojedynek z przeciwnikiem

W drugiej połowie Olimpia II dalej prowadziła grę. Na 4-0 bramkę zdobył Roman Krawczyk pięknym strzałem z rzutu wolnego. Kolejnego gola dołożył Piotr Kiwak, który wykończył prostopadłe podanie ze środka pola. W międzyczasie Zryw przeprowadził kilka akcji, ale zostały one przerwane przez bramkarza i obrońcow. W 74. minucie Paweł Karbownik zdobył bramkę strzałem z woleja, a w 82' Dawid Zdzuj minął trzech zawodników, posłał piłkę obok golkipera i tym samym ustalił wynik meczu na 7-0. Podwyższyć mogli jeszcze Chruściel i Kiwak, ale podobnie jak w pierwszej połowie nic z tego nie wyszło. Ostatnie minuty to szansa Zrywu na strzelenie choćby honorowego gola. Na posterunku był jednak Przemysław Parus, który wybronił kolejno piłkę lecącą na dalszy słupek, dwa mocne uderzenia z za pola karnego i strzał w okienko po rzucie pośrednim wykonywanym na 12. metrze.

Już w najbliższą środę o godzinie 17:00 Olimpia II Lewin Brzeski rozegra zaległe spotkanie wyjazdowe dwunastej kolejki klasy B. Rywalem będzie LZS Pawłów. Serdecznie zapraszamy!!!

Olimpia II Lewin Brzeski - Zryw Szydłowice 7-0 (3-0)
1-0 Krawczyk (15')
2-0 Zdzuj (23')
3-0 Stawniczy (37')
4-0 Krawczyk (56')
5-0 Kiwak (60')
6-0 Karbownik (74')
7-0 Zdzuj (82')

Olimpia II - Parus, Litewka, Lenio (80' Kotlęga), Kochler, Oliwa, Karbownik, Koziarski, Krawczyk, Zdzuj, Kiwak, Stawniczy (60' Chruściel) Trener: Łukasz Urbaniak

Zryw - Przyszlak, Skrobut, Tyszkowski, Federenko (45' Czykieta), Abel, Siwiecki, Swat, M. Grzesiak, A. Grzesiak, Buczyński Trener: Piotr Przebylski oraz Kazimierz Dorosial (prezes)

sędzia główny - Jacek Kieroński (arbiter ze związku nie przyjechał)