Aktualności

Spartanie silniejsi od olimpijczyków

• autor: par12710, 2013-05-07 01:02

Olimpia Lewin Brzeski przegrała na własnym boisku ze Spartą Paczków 0-1.

Do spotkania Olimpia przystąpiła tego dnia w najsilniejszym możliwym składzie, jednak w kadrze meczowej zaszło kilka zmian. Na ławce znalazł się ponownie Łukasz Jankowski, zastępując Przemysława Parusa, który znów uległ poważnie wyglądającej kontuzji na treningu. Do osiemnastki powrócił także Adam Chmiel (pauza za kartki). W obliczu braku Mateusza Solana (praca) i juniorów do protokołu zostali wpisani także Kamil Koziarski, Adam Oliwa i doświadczony Roman Krawczyk. W pierwszym składzie pod nieobecność Artura Szylara wyszedł Przemysław Stawniczy.

Mecz od samego początku nie mógł się podobać kibicom Olimpii. Pierwszy groźny strzał padł dopiero w 8. minucie i to za sprawą Sparty Paczków, ale Marek Płoszczyca obronił go. Trzy minuty później było już 0-1. Przy biernej postawie obrony zawodnik gości przyjął piłkę na 16. metrze, uderzył z miejsca i umieścił ją tym samym mocnym strzałem w siatce. Po bramce napór podopiecznych trenera Krutkiewicza nie ustawał. Najpierw jeden z zawodników przyjezdnych strzelił obok bramki, a później wdarł się niebezpiecznie w pole karne, ale akcje przerwał Damian Paczek. W 24. minucie na piłce pechowo wywrócił się Maciej Moczko, a napastnik Sparty po jej przejęciu oddał strzał po krótkim rogu, który wybronił Płoszczyca. Chwilę po tym bramkę plecami mógł zdobyć inny z zawodników z Paczkowa, ale na szczęście piłka minęła słupek z zewnętrznej strony. Pierwsza sytuacja Olimpii miała miejsce dopiero w 27. minucie, ale przerwał ją golkiper gości. Cztery minuty później dobrą akcję Sparty przerwał znów Damian Paczek. Zaraz po tym ładnym dryblingiem popisał się piłkarz żółto - czerwonych, który zakręcił trzema naszymi obrońcami, ale na szczęście posłał piłkę wysoko nad bramką. W 39. minucie broniący bramki Sparty Kowalczyk po raz drugi przerwał akcję gospodarzy, a chwilę później po ładnej akcji Damiana Paczka i Artura Tomaszewskiego, Przemysław Stawniczy minimalnie minął się z piłką i nie trafił do pustej bramki. W odpowiedzi zaatakowała cała drużyna z Paczkowa, ale wszystko wyjaśnił w polu karnym Maciej Moczko. Minutę przed gwizdkiem strzał oddał jeszcze zawodnik Sparty, ale był za słaby, żeby zaskoczyć golkipera.

wejście na boisko Romana Krawczyka (przy piłce) znacznie poprawiło grę olimpijczyków

W drugiej połowie olimpijczycy poprawili swoją grę, ale to nadal Sparta miała inicjatywę. Na boisko nie wybiegli już obolały Wojciech Sobierajski i kontuzjowany Łukasz Urbaniak, a w ich miejsce pojawili się Adam Chmiel i Adam Oliwa. W 52. minucie strzał oddał Stawniczy, ale Kowalczyk nie miał problemów z jego złapaniem. Trzy minuty później wyczyn Kowalczyka skopiował Płoszczyca. Chwię później po zamieszaniu w polu karnym piłka wylądowała w rękach naszego bramkarza i Olimpia mogła mówić w tym momencie o przychylności losu bo powinno być 0-2. W 20' kontra Paczkowa zakończyła się na poprzeczce naszej bramki, a minute późnie w odpowiedzi Maciej Moczko strzelił głową prosto w bramkarza. Dziewięć minut po tym Rafał Tomaszewski dobrze wypuścił brata Artura, ale piłkę przechwycił Kowalczyk. W 32. minucie Marek Płoszczyca dobrze obronił sytuację sam na sam.  Najlepszą okazję do strzelenia bramki dla Olimpii w całym meczu miał Rafał Tomaszewski po diagonalnym podaniu Michała Starczukowskiego, ale z minimalnej odległości trafił prosto w golkipera. W 38' Adam Chmiel wybił biłkę z linii bramkowej, a ta wylądowała w rękach Płoszczycy. W doliczonym czasie gry podopieczni trenera Rafała Tomaszewskiego mogli pokusić się jeszcze o strzelenie bramki. Rzut wolny wykonywał doświadczony Roman Krawczyk, ale jego bardzo groźny strzał nad murem z linii wybił obrońca. Sparta mogła wykorzystać tą sytuację bo jej zawodnicy wyszli z ładną kontrą. Akcję próbował przerwać Marek Płoszczyca, ale piłka po rykoszecie trafiła znów pod nogi zawodnika gości. Na całe szczęście nie trafił on do bramki, w której asekuracyjnie znajdował się już Maciej Moczko.

Olimpia Lewin Brzeski - Sparta Paczków 0-1 (0-1)
0-1 Michałowicz (10')

Olimpia - Płoszczyca, Urbaniak (46' Oliwa), Moczko, Stawecki, Starczukowski, Sobierajski (46' Chmiel), Sierakowski (64' Krawczyk), A. Tomaszewski, R. Tomaszewski, Paczek (66' Koziarski), Stawniczy Trener: Rafał Tomaszewski
rezerwa - Jankowski

Sparta - Kowalczyk, Dechnik (64' Podobiński), Jasiok, Bierut, Michałowicz, Niziołek, Śleziak, Jędrocha, Szafarski, Ł. Krótkiewicz (42' Jędrocha), Szwarga (79' Wrona) Trener: Marcin Krótkiewicz
rezerwa - Czarnecki, Robak

sędziowali - Przemysław Dworek oraz Krzysztof Bartoszek i Błażej Krok (OKS Opole)
żółte kartki - Urbaniak, Paczek, Stawecki (Olimpia), Śleziak, Szwarga, Jędrocha (Sparta)