Puchar Polski: Piast Strzelce Opolskie - Olimpia Lewin Brzeski

Wywalczone trzy punkty

• autor: par12710, 2013-05-09 04:01

Olimpia Lewin Brzeski pokonała Ligote Turawską 2-1.

W porównaniu do sobotniego pojedynku ze Spartą Paczków, Olimpia przystąpiła do spotkania z Ligotą bez Kamila Koziarskiego i Przemysława Stawniczego. Do kadry powrócił za to Artur Szylar.

Mecz mógł zacząć się lepiej dla przyjezdnych z Ligoty Turawskiej. Już w 3' zawodnik gości nie trafił w piłkę w sytuacji sam na sam. Do 10. minuty gra toczyła się głównie w środku pola. Kolejne groźne akcjie także mieli przyjezdni, ale nie wykorzystywali ich napastnicy. Pierwszy strzał Olimpa oddała dopiero w 17. minucie meczu. Bartosz Sierakowski zdecydował się na uderzenie z 20 metrów i pokonał Suchockiego. Chwilę później mógł on powtórzyć swój wyczyn, ale tym razem posłał futbolówke nad poprzeczką. Wyrównanie nastąpiło w 23. minucie meczu. Panicz wyszedł sam na sam z Markiem Płoszczycą i pewnym strzałem pokonał naszego golkipera. W 28. minucie Piotr Sobotta posłał piłkę obok słupka z rzutu wolnego. Następne 12 minut to chwilowy przestój na boisku. Po nim obudziła się Olimpia, ale strzały Rafała Tomaszewskiego i Kamila Staweckiego blokowali obrońcy. Później olimpijczycy przeprowadzili świetną kontrę. Michał Starczukowski wrzucił piłkę w kierunku bramki Ligoty, a Sokołowski pechowo skierował ją głową do własnej bramki. Szansę na podwyższenie prowadzenie miał jeszcze Roman Krawczyk, ale minimalnie się pomylił. W samej końcówce pierwszej połowy dobrą interwencją popisał się Płoszczyca, który przeniósł piłkę ponad poprzeczką po strzale Bacajewskiego.

walczący o piłkę Bartosz Sierakowski, grający na pozycji klasycznej "6" otworzył wynik dzisiejszego meczu

Druga część spotkania zaczęła się od niecelnego strzału Artura Tomaszewskiego. Później główkował... Wojciech Sobierajski, ale także niecelnie. W 53. minucie ładnie uderzył Michał Starczukowski, ale doskonale spisał się bramkarz gości. W 64' swoich sił spróbował Artur Szylar, ale obronił Suchocki. Piłkę próbował dobić Starczukowski, ale golkiper z Ligoty Turawskiej znów pokazał na co go stać. Podopieczni trenera Marka Tracza obudzili się dopiero w 78. minucie, ale ich napór był nieskuteczny. W odpowiedzi Kamil Stawecki zmusił Suchockiego do ponownej interwencji. W końcówce próbowali jeszcze bracia Tomaszewscy, ale uderzenia Rafała i Artura nie znalazły drogi do bramki. Warta dodania jest również  dobra postawa w destrukcji Kamila Staweckiego z 86. minuty oraz interwencja Marka Płoszczycy z trzeciej minuty doliczonego czasu gry.

Olimpia Lewin Brzeski - LZS Ligota Turawska 2-1 (2-1)
1-0 Sierakowski (17')
1-1 Panicz (23')
2-1 Sokołowski (44') (s)