Aktualności

Minimalna porażka w Strzelcach

• autor: par12710, 2013-05-26 01:24

Olimpia Lewin Brzeski przegrała niestety z Piastem Strzelce Opolskie 1-0.

Mecz ten w porównaniu do ostatnich spotkań Olimpii stał na nieco wyższym poziomie. Niestety to gospodarze od początku stwarzali lepsze sytuacje. Już w 3. minucie do interwencji zmuszony był Płoszczyca, a chwilę później zawodnik ze Strzelec Opolskich ponownie trafił w bramkarza biało-żółto-niebieskich. W 14' było już 1-0. Na dwudziestym drugim metrze do piłki dopadł Kamil Jakubczak i strzałem w okienko pokonał golkipera przyjezdnych. Cztery minuty później znów okazję miał Piast. Tym razem jeden z zawodników gospodarzy z linii bramkowej trafił w... słupek i futbolówka wróciła do gry. 25. minuta to nieporozumienie Macieja Moczko i Marka Płoszczycy, z którego na szczęście obronna ręką wyszedł ten drugi. Olimpijczycy doszli do głosu dopiero w 26. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego groźny strzał... plecami oddał Damian Paczek, ale piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Później strzał jednego z podopiecznych trenera Kułaka zablokowali piłkarze Rafała Tomaszewskiego. Podobnie z drugiej strony podczas zamieszania w polu karnym Piasta piłkę zmierzającą do bramki zablokowali obrońcy. W 38' powinno być 2-0, ale naszego bramkarza dobrze asekurował Rafał Tomaszewski. W końcówcę wyrównać mógł Artur Tomaszewski ale trafił tylko w boczną siatkę.

Damian Paczek (drugi od lewej) był najbliżej zdobycia bramki dla Olimpii, niestety ta sztuka nie udała mu się

Druga połowa to optyczna przewaga Olimpii, ale lepsze okazje stwarzał dalej Piast. W 54. minucie obrońca gospodarzy ściągnął piłkę z nogi Artura Tomaszewskiego, ale w kolejnej akcji to Marek Płoszczyca zmuszony był do interwencji. Przez kolejne dziesięć minut gra utkwiła w środku pola i dopiero wprowadzony  na boisko Daniel Wolny minął Macieja Moczko ładnym zwodem, ale trafił w boczną siatkę. Podobnie jego kolega, który znalazł się w dogodnej sytuacji przestrzelił wysoko nad bramką Olimpii. Wspomniany wcześniej Wolny ponownie zagroził naszej drużynie w 38. minucie drugiej połowy, ale znów był nieskuteczny. Na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem bohaterem meczu mógł być Damian Paczek, ale niestety jego bardzo groźny strzał obronił bramkarz i tym samym nasi zawodnicy znów wrócili do Lewina Brzeskiego bez zdobyczy punktowej.

Piast Strzelce Opolskie - Olimpia Lewin Brzeski 1-0 (1-0)
1-0 Jakubczak (14')

Piast - Richter, Jaremko, Becella, Sacha, Fesser, Skut (80' Glinka), Jakubczak (90' Kozołup), Jys (70' Wolny), Bębas, Wiszowaty, Korchut Trener: Maciej Kułak