Olimpia Lewin Brzeski - strona oficjalna

Ładowanie...

pon.

08-2019

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Inauguracyjna porażka

• autor: Cavalerra, 2014-03-24 16:55

Olimpia Lewin Brzeski uległa na wyjeździe zespołowi Starowic 3:1

Niestety, Olimpia rozpoczęła rundę wiosenną od wyjazdowej porażki i jak najszybciej powinna wyciągnąć z niej wnioski, póki zostało dużo czasu do końca sezonu. Mecz ustawiła sytuacja z 40 minuty, kiedy Jackiewicz w bezmyślny sposób kopnął rywala bez piłki za co otrzymał automatyczną czerwoną kartkę. Od tego momentu Olimpia cofnęła się głęboko do defensywy pozostawiając sporo miejsca rywalom. Wynik meczu otworzył już w 12 minucie Worek strzałem zza pola karnego, a Jankowski po raz pierwszy musiał sięgnąć do siatki. W 37 minucie w polu karnym faulowany był Paczek, a okazji z jedenastego metra nie zmarnował Stawecki wyrównując stan spotkania. Do przerwy poza wspomnianą sytuacją z 40 minuty, która zdecydowała o losach meczu nic specjalnego się nie działo i zespoły zeszły do szatni z wynikiem remisowym.
Po przerwie zepchnięta do defensywy drużyna Olimpii nie wytrzymała naporu gospodarzy, bo po akcji dwójki graczy Starowic piłka wpadła do bramki drużyny z Lewina i było już 2-1. Autorem bramki był Piotr Kurc. Natomiast wynik ustalił w 78 minucie Kamil Stępień, który po solowej akcji pokonał "na raty" Jankowskiego i ten po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki.
Nie wyszła piłkarzom z Lewina inauguracja sezonu, jednak ciężko jest ugrać cokolwiek w spotkaniu wyjazdowym, kiedy jego większą część gra się w osłabieniu. Zespół Olimpii ma tydzień na to, aby odbudować morale i przystąpić do kolejnego meczu (ze Stalą Brzeg przyp. red.) z optymizmem i chęcią zdobyczy punktowej. Zwycięstwo w meczu derbowym ze Stalą Brzeg jest obowiązkiem, żeby utrzymać kontakt z górną połową tabeli, a na pewno nikt nie odda tego meczu bez walki.

Skład Olimpii: Jankowski - Raś, Moczko, Stawecki, Starczukowski - R.Tomaszewski (58' Maj), Trepka (82' Dulski), Kiczuła (65' Sobierajski), Jackiewicz (40' czerwona kartka), Paczek (74' Stawniczy) - Tramsz. Trener Rafał Tomaszewski
Bramki: 12' - Worek, 55' - Kurc, 78' - Stępień dla Olimpii: 37' - Stawecki (karny)

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Chemik Kędzierzyn KoźleOlimpia Lewin Brzeski
Chemik Kędzierzyn Koźle 2:2 Olimpia Lewin Brzeski